Youtube Müzikleri Arkaplanda Çalma

Youtube Müzikleri Arkaplanda Çalma

22 Temmuz 2019 0 Yazar: Onur Cici

Günümüzde en sık kullandığımız cihazlardan biri akıllı telefonlarımız olmasına rağmen Youtube’un hala arka planda çalışma özelliği olmaması pek çok kullanıcının canını sıkabiliyor. Aslında Youtube da bunun farkında, ancak bu özelliği ücretli sürüm olan Youtube Red‘e eklediği için Youtube uygulamasına bilerek dahil etmiyor. Ancak bunu sağlayan ücretsiz uygulamalar var. Şimdi sizlere Youtube’u nasıl arka planda kullanabileceğinizianlatacağız.

Arka Planda Youtube Android

Öncelikle Flytube isimli uygulamayı telefonunuza indirmelisiniz. Ardından uygulamanın ana sayfasını göreceksiniz. Karşınıza trend videolar ve arama bölümü çıkacaktır.

İstediğiniz şarkıyı seçerek videoyu başlatabilir ve uygulamadan çıkabilirsiniz. Uygulamadan çıktıktan sonra hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur çünkü video küçük bir pencere halinde ekranda kalacaktır buna karşın siz hala istediğiniz gibi telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Video, ekranda istediğiniz yere sürüklenebilmekle birlikte aşağı sürüklenilerek de kapatılabilmektedir. Uyguluma Youtube videolarını arka planda oynatmanın dışında oynatma listesi oluşturma, trendleri takip etme gibi farklı özelliklere de sahiptir. Örnek olarak eski bir videoyu izleyebilirsiniz. Not: Videodaki farklı bir uygulamadır.

Youtube Arka Planda Çalma Programsız

Bu uygulama dışında ekranınızın yarısından fedakarlık ederek programsız şekilde arka planda youtubevideolarını oynatabilirsiniz. Bunun için de Android 6 veya üzeri bir işletim sistemine sahip olmalısınız. Telefonunuzda bulunan açık uygulamaları görme butonuna (genellikle sağ tuş) basılı tutarak ekranı ikiye bölebilirsiniz.

Böylece telefonun yarısında Youtube oynarken diğer yarısında telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz ancak her uygulama bölünmüş ekranları desteklemez.