WordPress Seo Eklentileri | Google’da İlk Sıralarda Yer Alın

WordPress Seo Eklentileri | Google’da İlk Sıralarda Yer Alın

7 Ağustos 2019 0 Yazar: Onur Cici

WordPress Seo eklentileri ile Seo ayarlarını yapılandırmak ve bunu hızlı bir şekilde yapmak mümkündür. Sağlam bir Seo alt yapısı demek, web sitesinin arama motorlarında hedeflenen sıralamayı yakalaması ve iyi bir performans sergilemesi demektir. Yani Seo eklentileri bir bakıma Seo için zorunluluktur.

Aşağıda vereceğimiz web site performansınızı yükseltecek 10 wp seo eklentisi ve özelliklerine mutlaka göz atmalısınız. WordPress seo eklentilerine ve wordpress seo eklentisi nasıl kullanılır detaylara bakalım.

WordPress Seo Eklentisi Nasıl Kullanılır?
Arama motorlarının Seo optimizasyonuna önem verdiği bilinen bir gerçektir. Web siteniz için uygun olduğunu düşündüğünüz Seo eklentisini önce kurmalı sonra çalıştırmalısınız. Kurulum için izlenecek adımlar; admin panelinden “eklentiler, yeni ekle, “ dedikten sonra arama kutusuna Seo eklentisinin adını yazıp aratın. Seçtiğiniz adresi “hemen yükle” butonuna basarak Seo eklentisini yükleyin. Son adım ise “etkinleştir” diyerek Seo eklentisini web sitenizde aktif hale getirmekten ibarettir.
İşte 2018’de en çok kullanılacağını düşündüğümüz fakat belli bir sıralama takip etmediğimiz en iyi 10 wordpress seo eklentileri:

1. Seo By Yoast 
Wordpress için en iyi seo eklentisi olup oldukça yaygın kullanılan ücretsiz bir eklentidir. Web sitesi yanında XML site haritalarını optimize etmeye ve kusursuz bir Seo ayarı yapmaya yarar. Optimizasyon paneli kullanıcı dostu olup her kullanıcı sorunsuz yönetebilir. Yeşil, turuncu ve kırmızı renkleri kullanarak kullanıcıyı yönlendiriyor. Yeşil renk içeriğe okey verirken kırmızı ve turuncu renk, içeriğin iyileştirilmesi gerektiğini ifade ediyor. Yoast sosyal medya optimizasyonunu yönetmeyi de sağlayan çok yönlü bir eklenti olarak tavsiye ediliyor.

 


2. All In One Seo Pack
Wordpress için yaygın olarak kullanılan Seo eklentilerinden biri de All In One Seo Pack eklentisidir. Blog yazılarının başlıklarını arama motorları için otomatik olarak optimize etmektedir. Tasarlanma amacı bu olsa da Seo uyumlu bir web sitesi hazırlamak için gerekli kaynakları sağlar.

 


3. Premium Seo Pack
Web sitesini optimize eden ve özelleştirme için gerekli tüm özellikleri ve kaynakları sunan, web sitesinin çok fazla trafik çekmesini sağlayarak daha fazla para kazanmayı sağlayan detaylı bir Seo eklentisidir. Kullanıcı için önemli olan web site görüntüsünü optimize ederek zengin

snippet işlevselliği ile web sitelerini ve blogları arama motorlarında göze çarpar hale getirir. 301 yönlendirmelerini yönetir, 401 bulunmayan sayfaları izlemeyi sağlar. Sayfa hızı bilgisi sunma özelliği yanında htaccess, robot.txt, site haritaları gibi özellikleri yönetir.

 


4. Seo By Squirrly
Web siteleri için içeriklerin önemi tartışılmaz. Seo By Squirrly eklentisi web siteleri için içerik oluşturmaya yardımcı olan, haftalık Seo denetimleri almayı sağlayan, makale ve içerikleri optimize etmek için gerçek zamanlı tavsiyeler sunan bir eklentidir. Yoast ile entegre çalışan bir eklenti olup renkleri kullanır. Yeşil renk, Yoast’ta olduğu gibi içeriğin %100 Seo dostu olduğunu gösterir.

 


5. SEOPressor
Anahtar kelime analizi ile diğer eklentilerden ayrılan SEOPressor, web site organik trafiğini arttırmada etkilidir. Web site içeriğini optimize etmek için birçok seçenek sunar. İçerik oluştururken ihtiyaç duyulan uzun kuyruk anahtar kelimeleri bulmaya ve bunları içeriğe dâhil etmeye yardımcı olacak kelime araştırma seçeneğine sahiptir. Seo uyumlu bir içerikle web sitesi arama motorları tarafından kolay ve kapsamlı görülür.

 


6. WP Social SEO Booster
İşlevsel bir eklenti olan WP Social SEO Booster, sosyal medya optimizasyonu için kullanılır. Arama motorları için sosyal medya sinyalleri arama sonuçlarını seçme bakımından önemlidir. Web sitesinin her geçen gün kullanıcı sayısı artan sosyal medyada paylaşılması daha fazla trafik almasını sağlar. WP Social SEO Booster, zengin snippet etiketleme uygulaması da olduğundan Yoast eklentisine göre daha işlevsel bir eklentidir.

 


7. All In One Schema.org Rich Snippets
Ücretsiz bir eklenti olup web sitesinin Google’da TO’sunu arttırmada etkilidir. Web site yayınlarına yıldız ve işaretleme ekleyerek web sitesinin Google’da ön plana çıkmasını sağlar. Desteklediği işaretlemeler; inceleme, olay, insanlar, ürün, yemek tarifi, yazılım uygulaması, video ve makaledir.

 


8. Remove Query Strings
PageSpeed, YSlow, Pingdom ve GTmetrix gibi hizmetlerde hız puanını yükseltilmesini sağlayan yani yükleme hızını arttıran bir wordpress eklentisidir. Bu sayede gereksiz sorgulardan kurtularak site içi optimizasyon anlamında etkili iyileştirmeler yapabilirsiniz.

 


9. SEO Internal Links
Site içi bağlantılarda web sitesinin iç sayfa ve yayınlarının otomatik olarak bağlanmasını sağlayan bir eklentidir. Yeni pencerelerde bağlantı açmak ve yayın başına bağlantıların sınırını ayarlamak SEO Internal Links eklentisi ile çok kolaydır. İstekleriniz doğrultusunda anahtar kelime metrikleri kurarak site içerisinde kullanıldığında otomatik olarak site içi linklendirme işlemi gerçekleşir.

 


10. Google XML Sitemap
Arama motorlarının web sitesini taramasına yardımcı olan XML site haritasının oluşturmaya izin verir. Böylece arama motorları web sitesini daha sık ziyaret eder. Tamamen ücretsiz olan  Google XML Sitemap wordpress eklentisi, 10 yıldır kullanılan ve Google web sitesini her ziyaret ettiğinde yeni içerik ve yeni mesaj hazırlandığını bildiren bir eklentidir. Otomatik sitemap oluşturan eklenti, web sitesi için yazılan yazıları site haritasına ekleyerek her yeni yazı eklemede site haritasını günceller ve arama motorlarına ping gönderir.