WordPress Ana Sayfada Gösterilen Yazı Sayısını Değiştirme

WordPress Ana Sayfada Gösterilen Yazı Sayısını Değiştirme

3 Aralık 2018 0 Yazar: Onur Cici

Blog Sayfanızda gösterimde olan yazılarınızın sayısını hiç değiştirmek istediniz mi ? Bazen sitenize gelen ziyaretçilere ana sayfanızda tüm yazılarınızı göstermek istersiniz. Fakat bilmeniz gereken birşey var ki, bir sayfalarda gösterilen yazı sayısı arttıkça site açılış hızınız düşücektir. Eğer bu yazılarınız Mp3, video, yüksek çözünürlüklü öne çıkan görsel resmi içeriyorsa site açılış hızınız dahada düşücektir.

NOT: Eğer WordPress sitenizin açılış hızını arttıkmak istiyorsanız. WordPress Site Açılış Hızı Arttırma başlıklı yazımda bu işlemi nasıl yapabileceğinizi detaylı bir şekilde anlattım. Okumanızda kesinlikle fayda var derim.

Anasayfanızdaki yada bir sayfanızdaki yazı gösterme sayısı WordPress tarafından varsayılan 10 olarak atanmıştır ki bence bu yinede yüksek bir sayıdır. Ideal  olanı 5 ila 7 arasıdır. Eğer öne çıkan görsel resim kullanmıyorsanız 10-15 arasına gönül rahatlığıyla çıkartabilirsiniz.

Bir sayfada Gösterilen Yazı Sayısını Değiştirme işlemi için wordpress sitenize giriş yaptıktan sonra soldaki admin menüsünden ayarlar kısımına gelin. Daha sonra Ayarlarkısmı altından okuma kısmına gelin. ( Ayarlar >> Okuma ) En fazla gösterilecek blog sayısı adedini değiştirerek ana sayfada gösterilen yazı sayısını değiştirme işlemini yapmış olursunuz. Bu değişiklik sitenizdeki tüm sayfalar için geçerlidir. Yani arşivlerde de 10, kategori sayfalarında da 10 yazı gösterilicektir.

 

 

Değişikleri Kaydet deyin, hepsi bukadar! Buradan ana sayfanızda gösterilen yazı sayısını değiştirme işlemini istediğiniz sayı yaparak değiştirebilirsiniz.