Unity 3D Kurulumu [Resimli Anlatım]

Unity 3D Kurulumu [Resimli Anlatım]

31 Ağustos 2019 0 Yazar: Onur Cici

Unity Kurulumu – unity nasıl kurulur – unity 3D kurulumu

Unity Nedir?

Kısaca Unity bir oyun motoru yazılımıdır. 2D ve 3D uygulamalar yapılabilir. Java Script ve C# dillerini destekler. Aynı zamanda Unity içine Artırılmış Gerçeklik bileşeni eklenip artırılmış gerçeklerik ve sanal gerçeklik uygulamaları da yapılabilmektedir. Unity’nin kısaca bir tanımını yaptıktan sonra kurulum aşamalarına geçebiliriz.

Öncelikle https://unity3d.com/get-unity/download/archive web adresinden Unity’i indiriyoruz. Ben burada Unity 2019.1.1 sürümünü indirdim. Siz istediğiniz sürümünü indirebilirsiniz.

1- İndirdiğimiz setup dosyasına çift tıklayalım. Gelen pencereden “Next” butonuna basarak devam edelim.

2- Bu sayfada bizden lisans koşullarını okuyup onaylamamız isteniyor. Burada da onay kutucuğunu işaretleyip “Next” butonuna tıklayalım.

3- Bu pencerede kurulacak bileşenler ve bu bileşenlerin ne kadar yer kaplayacağı gösterilmektedir. “Next” butonuna basarak devam edelim.

4- Dördüncü adımda programın nereye kurulacağını soruyor. İster yeni bir yer tanımlarız ister değişiklik yapmadan devam ederiz. Ben değişiklik yapmadan “Next” butonuna basarak devam ediyorum.

5- Artık tüm ayarlamalar yapıldı ve kurulum aşamasına geçti. Burada tüm bileşenler kurulana kadar bekliyoruz. İşlem bittikten sonra “Next” butonuna tıklayalım.

6- Artık kurulum bitti arkadaşlar. “Finish” butonuna basarak kurulumu bitiriyoruz. Masaüstünde oluşan kısayola çift tıklayarak programımızı açabilir ve projeler oluşturabiliriz.