IOS 13 Yükleyenler Dikkat !! – Hata Üstüne Hata

IOS 13 Yükleyenler Dikkat !! – Hata Üstüne Hata

20 Eylül 2019 0 Yazar: Onur Cici

Beklenen iOS 13 güncellemesi geldi ancak kullanıcılar sorunlardan dem vuruyor! İncelemeler pek çok uygulamanın hatalı çalıştığı ve sorun yaşattığını gösteriyor. ABD Savunma Bakanlığı’nın çalışanlarına açıklardan ve sorunlardan dolayı uygulamayı indirmemelerini bildirdiği gündemde! İşte detaylar!

iOS 13 yepyeni özellikleriyle geldi ancak uzmanlar ve teknoloji çevreleri güncellemenin pek çok açık ve hata bulunduğunu söylüyor!

Teknoloji devi Apple, iPhone’lar için getirdiği yeni güncelleme ile gündemde. iOS güncellemeri genel olarak dopdolu olur ve kullanıcıların hoşuna giden yenilikler sunardı, ne var ki iOS 13, içerdiği yeniliklerle değil hatalar ile gündemde.

Teknoloji ve bilişim siteleri yaptıkları incelemelerde iOS 13’ün e-posta, anımsatıcı, mesajlaşma gibi önemli uygulamalarda çökmeler yaşadığı, kamerasının yavaş çalıştığı gibi hatalar görülüyor.

Gece modu, Apple ile giriş, sesle kontrol ve daha nice yenilik gelse de telefonlarda adaptasyon sorunları ortaya çıktı. Güncellemeyi inceleyen pek çok bilişim ve teknoloji kanalı, olumsuz not verdi.

Hatta bir iddiaya göre ABD Savunma Bakanlığı, hatalarından ve açıklarından dolayı personellerine iOS 13’ü yüklemeyi yasakladı!

Inc.com‘dan Jason Aten’in iddiası, güncellemeden kaynaklanan güvenlik açıkları olabileceği iddiasını gündeme düşürdü.

Bu haberin yanında pek çok inceleme sitesi, telefonun sıkıntıları hakkında detaylı analiz yazıları kaleme aldı.

Forbes, The Verge, 9to5Mac gibi siteler, genel olarak iPhone’lara adapte olamayan iOS 13’ü atlamayı tavsiye ediyor

Uzmanlar güncelleme yapmak için 24 Eylül’de çıkacak olan 13.1 sürümüne dek beklemeyi ve güncellememeyi öneriyor.

Apple ürünleri hakkında kapsamlı içerik üreten 9to5Mac internet sitesi, “iOS 13’ü yüklemeli misiniz yoksa 13.1’i beklemeli misiniz?” sorusuna, birkaç gün içinde yenisi geleceği için, yüklemenize gerek yok cevabını veriyor.