İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

12 Aralık 2019 0 Yazar: Onur Cici

Instagram Ücretsiz Mavi Tik Alma Nasıl Yapılır

Instagram doğrulama rozeti yani mavi tik alarak hesabınızın ayırt edilmesini sağlayabilirsiniz. Instagramın mavi tik vermesini en büyük sebebi sizi taklit eden birilerinin olmasıdır. Diğer tüm sosyal ağlarda aynı mantık ile mavi tik (verified) vermektedir. Bu konuda size bir çok ajans yardımcı olabileceğini söylecektir ama dilerseniz tamamen ücretsiz bir şekilde mavi tik alabilirsiniz. Instagram Ücretsiz Mavi Tik Alma Nasıl Yapılır sizin için adım adım anlattık.
Bu yazının sonunda ücretsiz olarak mavi tik nasıl alınır tüm bilgiye sahip olacaksınız. Lütfen adımları izleyerek devam edin.

1- Instagram Yardım ve Mail Erişim Sayfası

Öncelikle https://help.instagram.com/ adresine giriyoruz. Bu sayfada arama bölümüne gelip “Tanıdığım birisi Instagram’da taklit ediliyorsa ne yapabilirim?” yazıyoruz ve çıkan sonuçtan “instagramda biri sizi taklit ediyorsa bu formu kullanarak hesabı şikayet edebilirsiniz” kısmında yer alan “bu formu” linkini tıklıyoruz.

2- Instagram Form Doldurma

Çıkan formdan “evet birisi beni veya arkadaşımı taklit eden hesap açmış” ve “evet taklit edilen kişi benim” kısmını işaretliyoruz.
Ardından instaram şikayet formunun geri kalanını dolduruyoruz eksiksiz ve doğru olarak. İsim soy isim mail adresi gibi bilgileri giriyoruz.

3- Instagram Kimlik Yükleme

Daha sonra Instagrama kimliğimi yüklüyoruz bu bilgide doğru olmalı. Gerekirse T.C numaranızı bir kağıt ile gizleyebilirsiniz size kalmış.

4- Instagram Mavi Tik için açıklama yazmak

En altta yer alan açıklama kısmına neden size mavi tik vermeliler detaylıca açıklayın. Buraya varsa sitenizin adresini ve başka doğrulanmış hesaplarınızı yazın. Net bir dille anlatın. Eğer bir marka bir isim iseniz çok daha kolay olacaktır. Sürekli taklit edildiğinizi ve sizi sevenlerin/dinleyenlerin/okuyanların/ilgilenenlerin başka hesapları siz sanarak yanıldıklarından söz edin.

6- Instagram Mavi Tik Ne Kadar Sürede Alınır

Instagram mavi tik 15 ile 120 gün arasında alınmaktadır. Bu süreci hızlandırmak mümkün değildir. Başvurunuzu yapın ve bekleyin onaylandığında mavi tik gelecektir.

5- Mavi tik alınırken dikkat edilmesi gerekenler

⦁ Mavi tik başvurusunu yapmadan önce hesabınızı gözden geçirin düzenlemeler yapın. Gerekirse bir miktar takipçi takviyesinde bulunun.
⦁ Profilinizde en azından 50-100 arası paylaşmış olduğunuz fotoğrafınız olsun.
⦁ Ölmüş veya bir başkası adına mavi tik alamazsınız.
⦁ Profilinizde isminizin veya markanızın açıkça adı geçtiğinden emin olun.
⦁ Kendinize sahte taklit hesaplar oluşturabilirsiniz ama bu hesapları farklı cihazlardan ve farklı IP’lerden yapmalısınız.
⦁ Sadece bir kere başvuru yapın.
⦁ Googleda aratma yaptığınızda adınızın bir iki yerde geçtiğinden emin olun.
⦁ Youtube dahil kendinize tüm sosyal medya kanallarını açın. Bunların hepsi sizin adınızı markanızı taşısın mutlaka.