Google Play Müzikten Rekor İndirme

Google Play Müzikten Rekor İndirme

29 Ekim 2019 0 Yazar: Onur Cici

 

Google’ın çevrimiçi müzik servisi Google Play Music yeni bir rekora imza attı. Google Play Music, Play Store’da 5 milyar indirme sayısını geride bıraktı.

Google’ın çevrimiçi müzik servisi Spotify ve Apple Music’in yanında kendi içerisinde rakip olan YouTube Music ile de rekabet içerisindeydi. Türkiye’de kullanıma sunulmayan Play Music buna rağmen bugün yeni bir rekora imza atmayı başardı. Google kandından gelen açıklamaya göre; uygulama Play Store’da 5 milyar indirme sayısını geride bırakmış durumda.

Tabii bu indirme sayısının artmasında bilinçsizce uygulamanın indirilmesinin çok etkisi var. Play Store’a müzik yazdığınızda ilk bu uygulama çıkıyor. Kullanıcılar bedava müzik diye bu uygulamayı indirip kullanmadan siliyor. Yani bu indirme rakamları pek gerçeği yansıtmıyor.

Google da bunun farkında olmuş olacak ki Android 10 ile varsayılan müzik uygulamasını YouTube Music yaptı. Google muhtemelen 2020 yılı içerisinde Play Music’in fişini komple çekecek.

Bakalım Google, Türkiye’de de kullanıma sunmuş olduğu YouTube Music uygulaması ile yakın zaman içerisinde Spotify, Apple Music ve Tidal’ı geride bırakmayı başarabilecek mi? Peki, siz çevrimiçi müzik servisi olarak hangisini kullanıyorsunuz?