Android İçin Facetime Benzeri Uygulamalar

Android İçin Facetime Benzeri Uygulamalar

28 Mart 2020 0 Yazar: Onur Cici

Android İçin Facetime , android görüntülü toplantı uygulamaları

 

FaceTime uygulaması Android telefonda kullanılabilir mi? Apple’ın FaceTime görüntülü görüşmesi belki de en çok kullanılan özelliklerinden biridir. iPhone iPad ve Mac bilgisayar sahip kullanıcıların birbirleriyle kolay görüntülü görüşme yapmasına olanak tanır. Android telefonlardan FaceTime araması yapamazsınız, ancak iPhone ve Mac kullanıcıları için video görüşmeleri yapmanın başka yolları da vardır.

Yukarıda da belirtiğimiz gibi, Android’de FaceTime yok ve yakında herhangi bir zamanda olma ihtimali yok. FaceTime tescilli bir standarttır ve sadece Apple ekosisteminin dışında mevcut değildir. Yani, Android telefonunuzdan annenizin iPhone’unu aramak için FaceTime’ı kullanmayı umuyorsanız, ne yazık ki böyle bir şansınız yok. Ancak, Android üzerinde çalışan birkaç harika görüntülü arama alternatifleri var.

Küçük bir tavsiye

FaceTime için Google Play Store’da “FaceTime” diye arama yaparsanız bir çok seçeneğin çıktığını görebilirsiniz , bunların hiç birinin Apple “FaceTime” resmi uygulaması olmadığını ve Apple FaceTime’ı desteklemediğini bilmelisiniz. En iyi ihtimalle,  görüntülü görüşme yapabilirsiniz, Dikkat etmeniz gereken diğer bir konu ise kötü bazı kabataslak uygulamaları veya hatta kötü amaçlı yazılımlar yüklüyorsunuz dur.

Bu uygulamalarla şansınızı denemek yerine, Android için kullanılabilen bazı sağlam görüntülü arama uygulamaları var. Sorunuza direk cevap vereyim Hayır, Facetime kullanıcılarına bağlanmanıza izin vermiyorlar. Ancak, iPhone’ları, Android telefonlarını ve hatta diğer platformları kullanan kişilere video görüşmeleri yapmak için bunları kullanabilirsiniz. Sadece cihazlarında aynı uygulamanın yüklü olması gerektiğini unutmayın!

  • WhatsApp, dünyada bir milyardan fazla kullanıcıya sahip ve en hızlı büyüyen sosyal ağlardan biridir. kullanıcıların İnternet üzerinden telefon görüşmeleri yapabilmeleri için WhatsApp görüntülü  arama özelliğini herkes biliyor zaten.
  • Skype :  Microsoft tarafından sahip olunan Skype, ana akım haline gelen ilk video görüşmesi uygulamalarından biriydi. O zamandan beri, sadece daha iyi oldu. Skype, Windows, macOS, iOS , Linux ve Android için kullanılabilir .
  • Google Hangouts : Google Hangouts yalnızca video görüşmeleri yapmanıza izin vermez, aynı zamanda birden fazla kişiyle tam bir video konferansa sahip olabilirsiniz. IOS ve Android için özel Hangout uygulamalarıvardır ve tüm web tarayıcıları tarafından web tarayıcıları aracılığıyla kullanılabilir.
  • Google Duo : Google Duo, yalnızca Android ve iOS için kullanılabilir . Sadece bire bir görüntülü görüşmeyi destekler, ancak bunları Wi-Fi veya hücresel veri bağlantıları üzerinden yapabilirsiniz. Google Duo ayrıca birkaç temiz özellik sunuyor. Knock Knock, aramayı cevaplamadan önce bile, sizi arayan kişinin videosunu görmenizi sağlar. Birisi aramanıza cevap veremediğinde (bir sesli mesaj gibi) bir video mesajı da bırakabilirsiniz.
  • Facebook Messenger : Facebook Messenger’ı  kullanarak görüntülü görüşme yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Bunu yapabilirsiniz ve özelliği herhangi bir işletim sisteminde kullanabilirsiniz. IOS ve Android için özel Messenger uygulamaları vardır, ancak Windows, macOS veya Linux’tan görüntülü arama yapmak için Messenger’ı doğrudan web tarayıcınızın tarayıcısında da kullanabilirsiniz.
  • Viber :  Viber, görüntülü görüşmeler ve çeşitli başka amaçlar için kullanabileceğiniz zengin özelliklere sahip bir uygulamadır. Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı vardır ve iOS , Android , Windows, MacOS ve Linuxgibi çeşitli platformlar için kullanılabilir.