Android 10 Güncellemesi Alacak Cihazlar [Yeni Liste]

Android 10 Güncellemesi Alacak Cihazlar [Yeni Liste]

22 Eylül 2019 0 Yazar: Onur Cici

Mayıs ayındaki I/O 2019 etkinliğinde Android 10 hakkında tüm detayları açıklayan Google’ın final sürümünü kullanıcılar ile buluşturmasına kısa süre kaldı. Bizde Android 10 güncellemesi alacak telefonlar listesi ile karşınızdayız.

Android kullanıcılarının en büyük dertlerinden biri, telefonlarının güncelleme alıp almayacağının takibi. Üst seviye modeller en az 2 yıl boyunca güncelleme alıyor. Fakat, güncelleme sürelerinde yaşanan uzamalar takibi zorlaştırıyor.

Android Q gitti, Android 10 geldi!

Android Q sürümünün nasıl adlandırılacağı büyük bir merak konusuydu. Bu konuda hiç beklenmedik bir adım atan Google, Android Q ismini rafa kaldırarak Android 10 ile karşımıza çıktı.

Android 10 güncellemesi alacak telefonlar!

Liste üreticilerin güncelleme açıklamaları baz alınarak oluşturuldu. Bu nedenle cihazların güncelleme alacağına kesin gözüyle bakılırken, üreticilerin ilerleyen dönemlerde fikir değişikliğine gitme ihtimali bulunduğunu belirtmek isteriz.

Google

Google’ın kendi telefonları, Android güncellemeleri söz konusu olduğunda daima ön sırada. Android 10 güncellemesi şu anda beta olarak bu akıllı telefonlara yüklenebiliyor. Final sürümü çıktığında da ilk olarak bu cihazlara gelecek.

– Pixel
– Pixel XL
– Pixel 2
– Pixel 2 XL
– Pixel 3
– Pixel 3 XL
– Pixel 3a
– Pixel 3a XL

General Mobile

– General Mobile GM 9 Pro
– General Mobile GM 8

Asus

Asus, Android güncellemeleri konusunda maalesef kullanıcıların beğenisini kazanan markalar arasında yer almıyor. Ancak, Android 10 Beta testleri kapsamında yer alıyor. Şu anda iki modelin güncelleme alacağı belirtildi.

– Asus Zenfone 5Z
– Asus Zenfone 6
– Asus ROG Phone 2

BlackBerry

BlackBerry güvenlik güncellemeleri konusunda oldukça hızlı olsa da, ana güncellemeler söz konusu olduğunda yavaş kalıyor. BlackBerry Key2’nin Android 10 güncellemesi alacağı doğrulanırken, halen Android Pie bekleniyor